DSC 000326 липня 2018 року в КВНЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж» під егідою Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Інститут реабілітації та соціальних технологій», зокрема, Київського обласного осередку, відбулося засідання робочої наради з підготовки і проведення Всеукраїнського (національного ) круглого столу «Нові можливості отримання вищої освіти для осіб з інвалідністю в КВНЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж» через створення інклюзивного освітнього простору»

Голова зборів Рогова В. Б. наголосила про необхідність створення проекту інклюзивного освітнього простору, зазначивши, що сьогодні у процесі реформування нашої освіти однією з найактуальніших і обговорюваних є проблема інклюзії дітей та молоді з особливими потребами у єдину освітню систему. Як зауважила виступаюча, основною метою такого проекту є виділення коштів для інклюзивно-ресурсного центру у педагогічному коледжі, а також створення умов для навчання осіб з інвалідністю.

Директор департаменту також і не обійшла питання забезпечення такого закладу відповідними фахівцями, які зможуть надати кваліфіковану допомогу. Віра Борисівна запропонувала розробити обласний проект створення інклюзивного освітнього простору в КВНЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж».

Голова Київського обласного осередку ВГОІ «Інститут реабілітації та соціальних технологій» Слободянюк С.Б. від імені Президії, привітав учасників із відкриттям круглого столу. Він звернув увагу на започаткування партнерства між ВГОІ «Інститут реабілітації та соціальних технологій» та КВНЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж» з питань інклюзивної освіти, а також на досвіді Інституту у цій сфері. Також Слободянюк С.Б відзначив важливість запровадження у межах коледжу курсів «Права людини», «Права осіб з інвалідністю».

В обговоренні взяли участь представники виконкому міста і люди, не байдужі до питань інклюзії на Київщині, зокрема в КВНЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж».

Директор коледжу Ружицький В. А. презентував проект «Нові можливості отримання вищої освіти для осіб з інвалідністю в Білоцерківському гуманітарно-педагогічному коледжі через створення інклюзивного освітнього простору».

Валерій Андрійович окреслив основну мету проекту: забезпечення рівного права доступу до вищої освіти осіб з інвалідністю через створення інклюзивного освітнього простору в КВНЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж». Для цього, як зауважив виступаючий, слід реалізувати ряд завдань у співпраці з партнерами, а саме:

  • забезпечити повну доступність навчальних приміщень закладу;
  • здійснити реконструкцію коридорів і допоміжних приміщень (туалетів, кімнат розвантаження) на принципах універсального дизайну;
  • навчити викладачів закладу працювати з людьми з різними формами інвалідності.
DSC 0008 DSC 0011 DSC 0018
DSC 0021 DSC 0033 DSC 0037