DSC 0003Це – педагог, що ріс під сонцем,
В якого стіни мали свій етюд, В
ід краю неба крізь думок віконце
До людей доносив вищу суть.
 
Усю майстерність, досвід із роками
У спадщину народу передав,
Зв’язавши все духовності нитками,
Для сучасного вчителя істину заклав.

 

Такими віршованими рядками 28 вересня 2018 року студенти коледжу розпочали радіогазету з нагоди відзначення 100-річчя людини, творчість якої – унікальне явище в українській і світовій педагогіці.

Це – видатний педагог, письменник, публіцист, громадський діяч Василь Олександрович Сухомлинський. Автор понад 1500 казок, оповідань, притч, замальовок з життя дітей, багатьох монографій, методичних посібників і статей, у яких викладено новаторські погляди на зміст, форми і методи виховання, навчання у школі. Вибрані твори Василя Олександровича опубліковано у 5-ти томах.

Спадщина кожного митця і кожного вченого має свою долю. Одних досить швидко забувають, інших якийсь час тримають у полі зору. І лише небагатьом випадає залишити незабутній слід у часі. Саме такою є спадщина Василя Сухомлинського. Вона не тільки ввійшла окремим розділом в історію педагогіки, а й сьогодні зберегла свою актуальність.

Адже успішна реалізація мети сучасної початкової школи неможлива без глибокого вивчення і творчого впровадження у освітній процес педагогічних ідей Василя Сухомлинського, що особливо актуально в умовах Нової української школи.

У спадщині педагога-гуманіста знаходимо модель школи XXI століття, в основу якої покладені ідеї самоцінності дитинства, створення здоров'язбережувального освітнього середовища для розвитку й самореалізації особистості, визнання специфічних особливостей дитинства і кожної дитини.

Цього ж дня у коледжі стартував педагогічний веб-квест з нагоди 100-річчя від дня народження Василя Сухомлинського.