DSC700407 квітня 2016 року студенти Білоцерківського гуманітарно-педагогічного коледжу разом із заступником голови профспілкового комітету Косяк О. В. узяли участь у Всеукраїнській акції протесту, яка відбулася в парку ім. Т. Шевченка (м. Київ) на захист гідного майбутнього студентської молоді та України.

На заході було присутньо 2000 студентів із усіх регіонів України. Учасники акції підготували резолюцію Кабінету Міністрів України, у якій висловили протест проти стану виконання норм законодавства в частині соціально-економічного становища студентів, проти недосконалості нормативно-правової бази та відсутності дійових механізмів державної підтримки молоді в період її соціального становлення. Під час пішої ходи від парку ім. Шевченка, вул. Володимирівською, майданом Незалежності, вул. Інститутською та Грушевського до Верховної Ради України студентська молодь висловлювала обурення намірами влади звузити права студентів. Тому представникам влади було висунуто наступні вимоги:

1. Забезпечити виплату стипендій всім встигаючим студентам на рівні прожиткового мінімуму.

2. Не допустити зменшення державного замовлення на підготовку фахівців у ВНЗ.

3. Затвердити державну програму «Студентський гуртожиток» із її фінансовим забезпеченням та дотриманням Державних будівельних норм.

4. Забезпечити пільговий проїзд студентській та учнівській молоді в усіх видах міського, приміського та міжміського транспорту.

5. Не допустити прийняття Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» №3474, як такого, що звужує права студентської молоді на участь у профспілках.

6. Затвердити порядок державної цільової підтримки студентської молоді з числа учасників бойових дій, а також студентів та учнів, один із батьків яких загинув у районі проведення АТО або під час масових акцій громадянського протесту, студентів та учнів із числа внутрішньо переміщених осіб.

7. Зберегти існуючу мережу студентських оздоровчо-спортивних закладів з їх фінансовим забезпеченням

8. Забезпечити створення нових робочих місць для працевлаштування випускників вищих та професійно-технічних закладів.

Владі потрібно пам’ятати, що підтримка студентської молоді та надання їй можливості для самореалізації – це перспектива впевненого розвитку громадянського суспільства та держави в цілому!

 DSC7004  DSC7004  DSC7004
 DSC7004  DSC7004