DSC7004Що таке корупція? Це гріх.

А жоден гріх законом не поборете.

Це треба виховувати.

Любомир Гузар

19 квітня у приміщенні Київської обласної державної адміністрації в рамках спільного засідання Київської молодіжної громадської ради та Київської обласної студентської ради відбувся круглий стіл на тему «Боротьба із корупцією в органах державної влади», до участі в якому були запрошені:

• заступник начальника управління молоді та спорту Вікторія Тромса;

• начальник управління з питань оборонної роботи, взаємодії з правоохоронними органами, протидії та виявлення корупції Богдан Кавулич;

• голова молодіжної громадської ради при голові Київської обласної державної адміністрації Олександр Крамар;

• голова Київської обласної студентської ради Ірина Мартова;

• аналітик Transparency Internatinal Ukraine Євгеній Черняк;

• менеджер з комунікації ГО «Ліга Інтернів» Мар’яна Добоні,

а також члени молодіжної громадської ради при голові Київської обласної державної адміністрації, серед яких і студентка Білоцерківського гуманітарно-педагогічного коледжу Каліманова Олена, та члени Київської обласної студентської ради.

Присутні обговорили проблему корупції у містах України та шляхи боротьби з нею. Б. І. Кавулич зауважив: «Громадянин з великої літери здатен вплинути на зміни в суспільстві значно більше, ніж посадовець», і цим закликав молодь до активної роботи, а також, розглядаючи питання харчування у навчальних закладах Європи та України, запропонував на базі ВНЗ створити раду студентського активу для здійснення контролю щодо дотримання санітарних норм харчування, відповідної ваги страв, їх свіжості та якості в цілому.

Є. Черняк, в свою чергу, додав, що вислів «Боротьба з корупцією» дійсно чутно повсюди, проте це не модний тренд, а плідна довготривала робота кожного громадянина. Тому що наша маленька стипендія чи заробітна плата – це і є корупція, точніше її наслідки. Таким чином, слід дотримуватися певних порад:

- Розпочинати з себе! (У більшості випадків ми самі йдемо давати чи брати хабар, що сприяє популяризації корупційної діяльності). 

- Не заплющувати очі на несправедливість, а висловлювати позицію делікатно! (Для цього слід знати свої права та обов’язки, і контакти тих служб, які допоможуть вам бути викривачем і нададуть захист).

Пам’ятаймо: ми – громадяни країни. Саме від нас, громади, залежить майбутнє України. Тож, якщо ми хочемо жити у чесній державі, слід насамперед бути справедливою, високоморальною особистістю самому.

 DSC7004  DSC7004