DSC7004Минає 30 років після того, як 26 квітня 1986 року сталася страшна аварія на Чорнобильській атомній електростанції. Україна та Європа досі долають її наслідки.

Проте особливою хоробрістю та самопожертвою відзначилися ті, хто найпершим розпочав цю боротьбу із трагедією. Так з Білої Церкви було відправлено 5 пожежників на чолі з майором Г. Нагаєвським, які, ризикуючи власним життям, відвели радіоактивну воду з-під зруйнованого реактора і таким чином запобігли вибуху водневої бомби.

Із дня аварії білоцерківчани брали активну участь у її ліквідації. У нашому місті знаходився головний штаб резервістів на АЕС. Пожежники, інженери, будівельники, лікарі, вчителі, підприємства мобілізували свої сили та знання для збереження нашого життя.

26 квітня 2016 року традиційно у місті проведено хресну ходу до пам’ятника «Чорнобильський дзвін», мітинг та покладання квітів. Студенти педагогічного коледжу не могли залишитися осторонь, а тому, щоб вшанувати пам'ять героїв, принесли квіти та схилили голови, вшанувавши загиблих.

Під час мітингу лунали трагічні пісні. Мер міста Геннадій Дикий, заступник голови райдержадміністрації Юлія Устич, митрополит Української православної церкви Покрови Пресвятої Богородиці, депутати міськради говорили про те, що ця трагедія стосується кожного з нас. Тому ми вдячні ліквідаторам за їх подвиг. Присутні на заході ліквідатори поділилися історіями тієї страшної пори 1986 р. і в свою чергу подякували присутнім за те, що вони не забуті. Крім того, піднімалося актуальне питання щодо надання пільг ліквідаторам наслідків ЧАЕС та їхнім родинам. Та найбільше присутніх вразили авторські вірші людини, що безпосередньо рятувала світ, Анатолія Сафроновича Медвідь, які не лише передали його внутрішній стан, а й викликали у кожного з присутніх сльози.

Окрім цього, майбутні педагоги не оминули виставки дитячих робіт «Чорнобиль очима дітей». Вражає те, наскільки юним художникам вдається передати не лише подію, яка забрала тисячі життів та мала жахливі наслідки, а настрої й почуття, які у них викликала Чорнобильська трагедія.

Тож схилімо голови! Вшануймо героїв!

Каліманова Олена, студентка 42 ПО(а) групи

 DSC7004  DSC7004  DSC7004
 DSC7004  DSC7004