DSC1880«Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову», - попереджала класик української літератури Ліна Костенко. У пророчості цих слів Україна нині переконується щодня. Адже панування в країні чужої мови, чужих цінностей так званого «руського міра» призвели до ризику втрати нашої незалежності і рідної землі.

Саме українське Слово пов’язує нас із попередніми поколіннями та їхніми духовними надбаннями, робить населення – нацією, територію – країною. Рідна мова – неоціненний об’єднавчий фактор, який згуртовує людей, наділяє нас правом на самовизначення, додає нам наснаги в боротьбі за свою державу. Тож у сучасних реаліях традиційне святкування 9 листопада Дня української мови та писемності набуває особливого значення та актуальності.

Вивчати, цінувати, берегти, розвивати й прославляти солов’їну й барвінкову рідну українську мову – обов’язок кожного свідомого українця. Цій насущній вимозі нашого сьогодення присвячена книжкова виставка, що в день свята відкрилася в читальній залі коледжу.   

До уваги користувачів представлено:

  • книги, що висвітлюють історію літературної української мови;
  • найновіші підручники, де розглянуто усну (звучання) та письмову (правопис) мовні форми, надаються відомості про її структуру як цілісної функціональної системи;
  • довідники з правопису, будови слова , слововживання, культури мови;
  • різноманітні словники (тлумачний, фразеологічний, морфологічний, іншомовних слів, складних випадків наголошення, труднощів української мови та ін.);
  • збірки поезій про українську мову;
  • періодичні видання зі сценаріями виховних заходів, присвячених темі української мови, як талісману людини та нації;
  • журнали, що містять друковані матеріали з конкурсами та вікторинами філологічної тематики.

Така підбірка книг допоможе всім охочим  відчути  багатство, мелодійність, красу української мови, розширити і поглибити знання про предмет, розвити виразне мовлення, уяву, мислення, образну пам'ять, збагатити словниковий запас.

А мова хай живе, нехай серця нам гріє.
Багатою йде в світ і завжди молодіє.
Бо в нас вона одна — чарівна, світанкова,
І древня, й молода — велика наша мова!