Категорія: Скарбничка психологічних рекомендацій
Перегляди: 4765

"Не бійтесь труднощів. Нехай буде важко - без цього немає  ідейного виховання юнацтва."

(книга "Сто порад учителеві") - Василь Сухомлинський

porada001

У переборюванні труднощів виховується мужність, облагороджується серце. Не озлобляється, а, навпаки, робиться ніжним і чуйним до людини, до добра, і непримиренним, нещадним до зла. Життя — нелегка доріжка. Молоді треба бути готовою до всього. Треба бути готовою до найсуворіших випробувань, мужніми й витривалими, щоб труднощі й злигодні  не породили розгубленості й розслабленості. Мій друже, чи зможете ви цілий день побути на лютому морозі, та не просто побути, а й працювати? Чи зможете пройти під пекучим сонцем сорок кілометрів, і після цього кілька годин попрацювати? Чи зможете витримати півдня без води? У самому житті, у повсякденній праці можуть бути й бувають такі труднощі й злигодні.

Отже, психологічна служба коледжу хоче навчити Вас як тренувати свою витривалість і терпеливість. Усе це можна зробити у вигляді фізичних вправ, саме вони є шляхом вдосконалення нашої витривалості та терпеливості.

Фізичні вправи повинні відповідати таким вимогам:
•    бути простими  за технікою виконання і доступними для всіх;
•    при їх виконанні повинні активно функціонувати більшість скелетних м’язів;
•    їх виконання повинно викликати активність функціональних систем, що лімітують прояв витривалості;
•    їх виконання дозволяє дозувати та регулювати тренувальні навантаження;
•    їх  можна виконувати тривалий час (від кількох хвилин до кількох годин).

porada002

Перерахованим вимогам найбільше відповідають циклічні вправи (ходьба, біг, плавання, лижі тощо), але  монотонність та низький рівень емоційності зроблять їх мало-ефективними для Вас. Досить ефективним засобом розвитку загальної витривалості є спортивні та рухливі ігри, танці та аеробіка.
Допоміжним засобом комплексного розвитку витривалості є спеціальні дихальні вправи. Вони полягають у регулюванні зміни частоти, глибини та ритму дихання, легеневій гіпервентиляції та нормованій затримці дихання, доцільній синхронізації дихання з фазами рухових дій, вибірковому застосуванні дихання різного типу – ротового і носового, грудного і черевного.
Ці ж вправи доцільно застосовувати для розвитку  швидкісної витривалості.
Для розвитку силової витривалості застосовують циклічні вправи в ускладнених  умовах (біг угору, плавання проти течії) та ациклічні вправи з додатковими обтяженнями.

Спробуйте і у вас все вийде!!!!!