DSC2062

Самовіддана праця багатьох поколінь українських вчених відзначається на державному рівні в рамках святкування 100-річчя Національної академії наук України. Бібліотека гуманітарно-педагогічного коледжу теж приєднується до привітань ювілярки проведеною 28 листопада в читальній залі творчою зустріччю з кандидатом історичних наук, доцентом кафедри педагогічної майстерності Київської обласної академії неперервної освіти, заслуженим краєзнавцем України Володимиром Перервою та студентами 11 ПО(і) та 23 ПО(ф) груп.

Бібліотекар Тетяна Шелест ознайомила присутніх з науковими працями вченого, які є в наявності в фонді бібліотеки та були виставлені для ознайомлення на книжковій виставці «Книгосвіт Володимира Перерви».

Плодом десятилітньої праці в архівосховищах Києва і Санкт-Петербурга, де автором віднайдено близько 4000 документів, є унікальне видання «Історія шкільництва в містах і селах Київщини ХІХ - початку ХХ ст.», яка є джерелом багатої і самобутньої історії освіти,  цінної для педагогів, учнів та студентів Київщини. Монографія «Церковні школи в Україні (кінець ХVIII –  поч. ХХ ст.): забутий світ» теж із зацікавленням була переглянута майбутніми вченими. А яку цікаву краєзнавчу розповідь про книгу «Графи Браницькі: підприємці та меценати»  почули ми від автора. Чого лише варта графиня Браницька, на меценатські кошти якої було споруджено понад два десятки православних церков, влаштовано кілька лікарень, чудовий парк «Олександрію», викуплено тисячі боржників та надано чимало стипендій. Ця аристократка добре розуміла, що все, що ми залишаємо для ближніх, робить наші імена щонайменше довговічними.