DSC2062

В коледжі вшанували пам’ять жертв Голодомору

Щороку в останній тиждень листопада українці разом із міжнародною спільнотою вшановують пам’ять жертв Голодомору, що прокотився трьома потужними хвилями по нашій землі і став масштабною національною трагедією з мільйонами обірваних життів.

 В коледжі теж миготіла скорботна свіча пам’яті співвітчизників, які безневинно потрапили у грізні жорна тоталітарного режиму й загинули через пекельні муки голоду. Так, минулого четверга в читальній залі бібліотеки відбувся вечір-реквієм, і у скорботній жалобі за жертвами національного геноциду схилили голови студенти 21 ПО(і) та 11 ПО(і) груп разом із організаторами заходу – бібліотекарями Т. Шелест, О. Виговською й куратором Л. Титаренко.

Послуговуючись історичними довідками та статистичними матеріалами, зібраними бібліотекарем О. Виговською в електронній презентації, студентство 21ПО(і) групи у своїх виступах окреслило приголомшливі за своєю трагічністю сторінки репресій комуністичного режиму – масового, ретельно спланованого й методичного знищення української нації. Багато хто з присутніх у читальній залі не могли  стримати сліз від глибокого жалю за жертвами штучного голоду. Ще більшим емоційним потрясінням стала ретрансляція спогадів жертв Голодомору, передана виступаючими у формі «від першої особи» й поєднана з демонстрацією на екрані фотодокументів 1932-1933 рр.

Завідуюча бібліотекою Т. Шелест розповіла студентам про ганебний факт багаторічного приховування тогочасною владою правди про трагедію і ознайомила їх із виставкою книг, що навіки закарбували цей злочин проти людяності заради його неповторення.

Учасники заходу вшанували пам’ять жертв Голодомору хвилиною мовчання. На завершення вечору-реквієму всім студентам організатори роздали окрайці хліба, як символ тих мільйонів українців, що були «…як колоски на ниві. Були – й нема…»