DSC2062

СНІД – одна з найважливіших і трагічних проблем, що виникли перед людством наприкінці XX сторіччя. Та головна проблема навіть не в тому, що Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) офіційно зареєструвала понад 40 мільйонів ВІЛ-інфікованих та 16 мільйонів померлих. Ми вже звикли, що 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Проблема в тому, що ми, як і багато років тому, не хочемо всерйоз сприймати факт, що живемо у світі, в якому існує вірус імунодефіциту людини, і повірити, що проблема СНІДу і його наслідків безпосередньо стосується кожного. Всесвітній день боротьби зі СНІДом уперше відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн пролунав заклик до соціальної терпимості та розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІДу.

З того часу вся світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя людей несе ця глобальна проблема. Ось і ми не могли залишитися осторонь цієї проблеми. 1 грудня 2017 року волонтерами «Білоцерківської міської організації Товариства Червоного Хреста України» за підтримки «КВНЗ КОР Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж» Даценка Артема, Сінчиної Діани та Норміровської Єлизавети був організований та проведений захід до Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ/СНІДом, на якому були присутні волонтери  Білоцерківської міської організації Товариства Червоного Хреста України, студенти Білоцерківського гуманітарно-педагогічного коледжу та небайдужі жителі нашого міста, які продемонстрували міжнародну солідарність у зусиллях по зниженню тягаря цієї хвороби. Ведучі Бєлоусова Таміла та Тимченко Кирило проінформували людей та детальніше розповіли про цю хворобу, від якої, на жаль, не винайшли ще ліків. Також показали статистику хворих на ВІЛ/СНІД як в Україні, так і у всьому світі. Студентка 31 ПО(і) групи Яценко Ольга виконала пісню «Хай живе надія», зігрівши нам серця та даючи надію на краще майбутнє. Після виконання пісні волонтери провели опитування серед присутніх, щоб дізнатися рівень проінформованості мешканців міста про хворобу 21 століття. Також на заході виступила студенка  Білоцерківського національного аграрного університету  Вуйко Анна з піснею «Тримай мене».

 У кінці заходу було згадано відомих людей, яких світ втратив саме через СНІД, а саме Фредді Меркюрі, Айзека Азімова, Артура Еша, Джіа Каранджі та багато інших. На пам'ять усіх тих, хто не зміг вибороти перемогу у складному двобої з ВІЛ/СНІДом всі присутні запалили лампадки та стали у коло Єдності помꞌянувши кожного з 1,5 мільйона загиблих хвилиною мовчання.

Дощ, вогні лампадок, хвилина мовчання… Ми памꞌятаємо, ми знаємо, ми розуміємо!!!

Сінчина Діана,

волонтер Товариства Червоного Хреста України