23 квітня 2018 року студенти-члени гуртка «Історичне краєзнавство» (керівник Донченко Ю. В.) узяли участь у презентації науково-документального видання кандидата історичних наук, доцента Сергія Івановича Бурлаки та кандидата історичних наук Людмили Михайлівни Діденко «Підпілля і партизани Білоцерківщини під час нацистської окупації: документи і свідчення», яке відбулося у приміщенні Білоцерківського краєзнавчого музею.

Це науково-документальне видання вийшло друком наприкінці 2017 року і було здійснене за рахунок бюджетних коштів громади Білої Церкви. До збірника увійшли спогади учасників підпілля та партизанського руху на Білоцерківщині, спогади краян, які в період нацистської окупації проживали в місцях дії партизанських загонів, документи з державних архівів, а також фондів Білоцерківського краєзнавчого музею, які відображають події зазначеного періоду.

Цікава інформація поповнила знання студентів про трагічний і разом з тим героїчний період життя мешканців міста та навколишніх сіл, конкретизувала події, пов’язані з діяльністю партизан і підпільників краю в період липня 1941 – січня 1944 рр.

Формування патріотизму, національної гідності формується на основі зв’язку поколінь, збереження гуманістичних цінностей, тому неможливе без вивчення історії малої батьківщини. Повернення до джерел усної історії допомагає молодим людям перейнятися морально-психологічним сприйняттям епохи, краще усвідомити масштаб трагедії, необхідність укріплення оборонної функції держави в сучасних умовах.

Тож всі, хто цікавиться історією Білоцерківщини під час Другої світової війни, можуть познайомитися з виданням, яке поповнило полиці бібліотеки нашого навчального закладу.

 DSC2062  DSC2062