DSC2062

22 травня 2018 року в ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Підготовка педагога ХХІ століття крізь призму ідей Василя Сухомлинського» у рамках програми заходів Національної  комісії України у справах ЮНЕСКО щодо відзначення 100-річчя від дня народження Василя Сухомлинського.  Конференція проходила під егідою Міністерства освіти і науки України, департаменту Національної академії педагогічних наук України, департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації, Всеукраїнської асоціації Василя Сухомлинського та Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди».

Урочистості розпочалися в актовій залі навчального закладу із вітальних слів, які прозвучали від  ректора університету Віктора Коцура, міського голови Переяслав-Хмельницького Тараса Костіна та директора департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації Віри Рогової.  

У роботі конференції взяли участь науковці, вчені з України – Олександра СавченкоОльга Сухомлинська, Іван Бех, Антоніна Розсоха, Юрій Мальований, – які представили свої наукові дослідження щодо педагогічної спадщини Василя Сухомлинського у виступах на пленарному засіданні.

Викладачі КВНЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж» – Олена Тимченко, Ольга Литвин, Оксана Косяк, Наталія Корчинська, Галина Бородійчук, Наталія Мусієнко, Ірина Маценко, Тетяна Панченко, Людмила Мушинська та студенти – Анастасія Андрощук, Ірина Філіпова, Юлія Мокренко, Ірина Климчак, Вероніка Михайловська взяли участь у роботі конференції за трьома секційними напрямами: «Педагогічні ідеї Василя Сухомлинського в Новій українській школі»«Сучасний учитель як особистість і фахівець: діалог із Василем Сухомлинським» та «Підготовка майбутнього вчителя до роботи в умовах упровадження інклюзивного навчання».

Учасники конференції у своїх виступах наголошували, що успішна реалізація мети сучасної школи неможлива без глибокого вивчення і творчого впровадження у освітній процес педагогічних ідей Василя Сухомлинського. Це особливо актуально в умовах Нової української школи. У педагогічних, публіцистичних і літературних працях, учительському досвіді учителя-творця педагоги і сьогодні заходять нові ідеї, які потребують подальшого дослідження та упровадження у сучасну освіту.

Проведення таких конференцій свідчить про те, що педагогічна спадщина Василя Сухомлинського в центрі уваги сучасних педагогів і батьків як в Україні, так і за її межами.

За упровадження в освітню практику педагогічних, філософських та гуманістичний ідей В. О. Сухомлинського, розвиток професіоналізму педагогічних кадрів, творчий підхід до формування всебічно розвиненої особистості КВНЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж» на конференції був відзначений Подякою департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації.