2105ВІЛ-інфекція – це соціально небезпечне інфекційне захворювання, що розвивається внаслідок інфікування вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ). Відповідно до сучасних уявлень ВІЛ-інфекція відноситься до невиліковних хвороб, має тривалий хронічний перебіг і, в разі відсутності  ефективної терапії, закінчується смертю хворого. 

На сьогодні ВІЛ-інфекція поширена країнами усіх континентів, і її розповсюдження у світі носить назву пандемії ВІЛ/СНІДу, а в Україні розвивається епідемія ВІЛ/СНІДу. У країні зареєстровано понад 170 тис. ВІЛ-інфікованих, але за підрахунками експертів про свій ВІЛ-статус знає лише третина інфікованих; загальна кількість людей,  які живуть з ВІЛ в Україні, сягає 377 600.

Тому 21 грудня 2018 року до студентів Білоцерківського гуманітарно-педагогічного коледжу завітали представники громадської організації ВБО «Конвіктус» Україна, щоб розвіяти декілька міфів про це захворювання та надати важливу інформацію. Соціальний працівник Тетяна навела шокуючу статистику про поширення захворювання серед українців, також розвіяла поширений міф, що СНІД - це хвороба не тільки людей із неблагополучних сімей, а навпаки – нині частіше хворіють особи із заможних родин. Також студенти дізналися про шляхи передачі цього вірусу, а саме: через кров, незахищений статевий контакт та від матері до дитини. Студентам розповіли про важливість контрацепції у їхньому статевому житті та фатальні наслідки, якщо контрацепцію не використовувати.  Наприкінці заходу учасникам було запропоновано пройти безкоштовне анонімне тестування на ВІЛ. До аудиторії, де проводилося  тестування, вишикувалася величезна черга студентів.  Кожен бажаючий зробив тест і за декілька годин отримав результат. Якщо ви бажаєте пройти тест на ВІЛ безкоштовно та анонімно, завітайте до Білоцерківської міської лікарні №2 у «Кабінет довіри» з 8 до 13 години. 

Не будь дитиною – пройди тестування.

2101 2102 2103 2104

Мокряк Катерина,
член інформаційного комітету студради коледжу