20190116 151952«Живуть, Кобзарю любий, поміж нас і голос твій, і пензель твій, і слово» - назва книжково-ілюстративної виставки, що розгорнута в читальній залі і приурочена до 205-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Виставку створила та виконала презентацію до неї бібліотекар Тетяна Шелест.

Є в історії кожного народу імена, які становлять його славу, велич та національну гордість. Саме таким і є для України ім’я безсмертного Кобзаря — Тараса Шевченка.

За життя він здійснив три подорожі Україною та написав 300 поетичних творів, 1200 малюнків, офортів та картин. Художня спадщина Т. Г. Шевченка складається із творів різноманітних за технікою виконання та жанрами. Чимале місце серед них належить портретам і автопортретам. Останні Тарас Шевченко створював протягом усього життя. Один з них — широко відомий автопортрет 1840 року, представлений на цій виставці.

Шевченко-художник бездоганно володів різними техніками малярства — олійним живописом, аквареллю, сепією, вугіллям й олівцем, різцевою гравюрою та офортом. Тож студенти та викладачі коледжі мають прекрасну нагоду познайомитися з художніми творами митця, виконаними у різних техніках.

Перегляд презентації