20190116 151952
О, Музика! Яке це справжнє диво!
Вона підносить в сині небеса.
Ти невагомий і летиш щасливо,

А навкруги – простори і краса.

1 жовтня 2019 року в читальній залі бібліотеки відкрита книжково-ілюстративна виставка «Музика – мова душі», присвячена Міжнародному дню музики. Це  професійне свято для всіх, чиє життя пов’язане з нотами, піснями, музичними інструментами, хто не з чуток знає, що таке мінор і мажор, сольфеджіо, попурі та реперкуса.

Уперше Міжнародний день музики провели 1 жовтня 1975 року, засновником якого виступила Міжнародна музична рада (IMC) при всесвітній організації ЮНЕСКО. Серед ініціаторів Міжнародного дня музики було багато музикантів і композиторів, які підкреслювали важливість реалізації властивих ЮНЕСКО і всій світовій спільноті ідеалів миру і дружби між усіма народами. Святкування цього дня сприяє обміну досвідом та розвитку культур, активному поширенню музичного мистецтва для всіх верств суспільства в цілому.

Про могутній позитивний вплив музики читаємо у Святому Письмі. Космологічне трактування музики як частини Всесвіту виникло ще у древніх культурах Месопотамії (Асирії і Вавилону), Єгипту, Греції і Китаю Мистецтво акумулює у собі емоційно-естетичний досвід поколінь, втілює і передає ціннісне ставлення до світу, відтак є ефективним засобом виховання моральності, формування патріотичних почуттів, громадянської позиції у підростаючого покоління. Книжкова виставка знайомить із історією української музики та музичної культури, теорією та методикою музичного виховання, зокрема навчально-методичними матеріалами викладача музичного мистецтва нашого коледжу Андрєєвої Аліни Петрівни. Важливу роль народних музичних інструментів висвітлено в однойменній книзі та якнайповніше відображено на кольоровому плакаті «Класифікація музичних інструментів». Із музичними інструментами симфонічного оркестру детально знайомить кольорова вкладка. Застосовування ефективних форм та методів на заняттях мистецького напряму дають помітні результати у справі духовного збагачення вихованців та практичного застосування художніх умінь та навичок студентів нашого коледжу.

Без музики нам залишатися надовго не можна! Музика може підбадьорити, підняти настрій, налаштувати на робочий лад, допомогти розслабитися, подумати, розтопити навіть найчерствішу душу.  Тож хай звучить музика!