f1За усталеною традицією бібліотекарі коледжу Т. Шелест і О. Виговська в перший місяць нового навчального року проводять ознайомчі бібліотечні уроки для студентів І курсу. Цьогоріч перша така зустріч працівників книгозбірні з першокурсниками відбулася 8 вересня.

Під час уроку бібліотекар О. Виговська розповіла новачкам про напрямки роботи  2-х відділів: абонементу та читальної зали. Потому студенти отримали можливість переглянути фахові періодичні видання, призначені для початкової школи.

Після короткого лекційного екскурсу з історії розвитку бібліотечної справи та ознайомлення першокурсників із поняттям про довідково-бібліографічний апарат, складений із каталогів, картотек та різноманітних довідкових видань бібліотечного фонду, відбулися практичні заняття. Працівники книгозбірні навчали студентів:

  • самостійно орієнтуватися в бібліотечному фонді;
  • підбирати літературу, користуючись алфавітним, систематичним каталогами та систематичною картотекою статей;
  • грамотно складати бібліографічні описи книг для оформлення списків використаної літератури.

Завдяки ново набутим бібліотечно-бібліографічним знанням та навичкам, усі присутні першокурсники успішно справилися з практичними завданнями. А для закріплення результату у формуванні грамотності бібліотечного користувача, Т. Шелест провела «Вікторину» відповідної тематики. Під час опитування студенти продемонстрували своє володіння бібліотечною лексикою, розуміння понять та вміння самостійного пошуку потрібної інформації – тобто все, що дізналися зі щойно проведеного заняття.

Після закінчення бібліотечного уроку студентки-першокурсниці поділилися своїми враженнями від відвідин бібліотеки.

Іванна Швець:

«Бібліотечний урок виявився цікавим, мені сподобалося. Заняття проходило динамічно, суху теорію вдало мережили практичними завданнями, а ще короткі жарти на тему «читач-бібліотекар», що іноді звучали в аудиторії, знімали напруження й робили спілкування невимушеним».

Юлія Косякова:

«Для мене головне, що знання, винесені з бібліотечного уроку, мають практичне застосування й не раз згодяться в процесі навчання в коледжі».

Тетяна Васільєва:

«Приємно, що бібліотекарі цікавляться нашими враженнями від уроку і поважають наша думку. Це характеризує їх як небайдужих до своєї справи людей, котрі прагнуть позитивних зрушень у своїй професійній діяльності».

f2           f3