DSC6193          Бібліотека – море книг,

         Бібліотека – храм науки…

         Переступайте наш поріг

         Беріть скарби нетлінні в руки!

         Крокуйте  в цей вселюдський храм науки.

11 березня  2016 року в читальній залі бібліотеки був  проведений бібліотечний урок  з теми «Бібліотечно-бібліографічні засоби пошуку джерел інформації»  для студентів  13 ПО (а,і) групи бібліотекарями Виговською Оленою Андріївною та  Шелест Тетяною Дмитрівною  спільно з викладачем навчальної дисципліни «Вступ до спеціальності» Медвідь Ларисою Вікторівною.

 Мета заходу:

  • сформувати поняття, що оволодіння основами інформаційної культури є підґрунтям для пізнавальної діяльності, забезпечить здатність жити в інформаційному суспільстві;
  • навчити студентів орієнтуватися у бібліотечному фонді, дати поняття про бібліографію, її призначення;
  • формувати конкретні уміння й навички роботи з алфавітним та систематичним каталогами, систематичною картотекою статей;
  • ознайомлення студентів із системою автоматизації бібліотек – ІРБІС;
  • виховувати любов до книги.

Для досягнення поставленої мети було використано алфавітний та систематичний каталоги, картотеку газетно-журнальних статей, тематичну картотеку, зразки списків рекомендованої літератури, електронний носій з презентацією «Тематичний пошук інформації».

Скарбницею духовних багатств людства, однією з найміцніших ланок, що поєднують минуле, сучасне і майбутнє є книга. Це найбільш повне і всеосяжне вираження культури людства, тоді як інші засоби комунікації, навіть такі прогресивні, як телебачення та Інтернет є тільки допоміжними засоби розвитку культури.

Бібліотекар ознайомила студентів із шляхами пошуку необхідної літератури за допомогою алфавітного та систематичного каталогів, систематичної картотеки  статей, походженням та значенням терміну «бібліографія».

Про правила бібліографічного  опису джерела списку літератури  розповіла студентам Тетяна Дмитрівна. Насамкінець заходу студенти виконали практичне завдання на складання бібліографічного опису на журнальну статтю та бібліотечну книгу, з яким вихованці закладу успішно справилися.

  DSC6195