DSC7669

«Бібліотека – це життєвий простір для
будь-яких можливостей і сподівань».
Г. Лейбніц

5 травня  2016 року в читальній залі бібліотеки був  проведений бібліотечний урок із теми «Бібліографічний опис – результат наукової обробки документів. Поняття, функції та методика складання»  для студентів  11 ОМ групи бібліотекарями Виговською Оленою Андріївною та  Шелест Тетяною Дмитрівною  спільно з викладачем навчальної дисципліни «Вступ до спеціальності» Медвідь Ларисою Вікторівною.

Ознайомити та навчити  першокурсників  працювати з бібліографічним апаратом бібліотеки, різними джерелами інформації; формувати у студентів глибокі знання про книгу, про видову різноманітність друкованих джерел; навчити  працювати з науковою та іншою літературою, складати бібліографічний список літератури; розвивати увагу, пам’ять, мислення, зв’язне мовлення; виховувати любов до книги – така мета бібліотечного заходу.

Бібліотекар  Шелест Т. Д. коротко розкрила історію розвитку бібліотечної справи та ознайомила із довідково-бібліографічним апаратом бібліотеки, який складається із систематичного, алфавітного каталогів та систематичної картотеки статей  на паперових та електронних носіях,  різноманітних довідкових видань бібліотечного фонду. Практичні завдання зі складання бібліографічного опису на книгу та статтю з журналу виконані.

Вихованню у підлітків почуття колективізму, дружніх стосунків, розвитку уваги та пам’яті сприяла проведена Ларисою Вікторівною рольова вправа-казка «Старий будинок».  А для  формування інформаційної компетентності  та виховання інформаційної культури  О. Виговська провела вікторину на відповідну тематику. Студенти продемонстрували свої вміння оперувати бібліотечною термінологією та навички самостійно здійснювати пошук потрібної інформації.

 DSC7675        DSC7679