Open menu

Студентське самоврядування в Комунальному вищому навчальному закладі Київської обласної ради "Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж" регламентується Статутом коледжу, базується на "Положенні про студентське самоврядування у вищих навчальних закладах", затвердженому Міністерством освіти і науки України наказом від 03.04.01 р. N 166 та здійснюється на рівні академічної групи, відділення, гуртожитку.

Згідно Положення студентське самоврядування в Комунальному вищому навчальному закладі Київської обласної ради "Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж" - це самостійна громадська діяльність студентів із реалізації функцій управління навчальним закладом, яка визначається директором коледжу і здійснюється студентами відповідно до мети і завдань, що стоять перед студентським колективом коледжу.

Вищим органом студентського самоврядування є загальні збори (конференція).
Виконавчий орган студентського самоврядування коледжу має форму студентської ради, в структурі якої є окремі комітети, студентський деканат, студентський профспілковий комітет, Рада денного відділення. Діяльність комітетів студентської ради охоплює різні сфери життя та навчання студентського колективу коледжу: навчання, дозвілля, правовий та соціальний захист. 

Згідно із ст. 38 Закону України "Про вищу освіту" основними завданнями органів студентського самоврядування в коледжі є:
- забезпечення і захист прав та інтересів студентів щодо організації навчального процесу;
- забезпечення виконання студентами своїх обов'язків;
- сприяння навчальній, науковій та творчій діяльності студентів;
- сприяння створенню відповідних умов для проживання та відпочинку студентів;
- сприяння діяльності студентських гуртків, товариств, об'єднань, клубів за інтересами;
- організація співробітництва зі студентами інших вищих навчальних закладів і молодіжними організаціями;
- сприяння працевлаштуванню випускників.

Студентське самоврядування сприяє задоволенню молодіжних потреб, реалізації студентських інтересів, є середовищем спілкування і взаємодії молоді в коледжі. 
Системний підхід до організації студентського самоврядування характеризується тим, що воно охоплює усі сфери життєдіяльності коледжу: навчально-виховну, науково-дослідну, спортивно-оздоровчу роботу, побут, відпочинок, дозвілля, участь у суспільно-громадському житті та функціонує на всіх рівнях: академічної групи, відділення, гуртожитку, коледжу.  

Студентське самоврядування здійснює планомірну діяльність щодо вибору основних форм і напрямів діяльності. Воно стало важливим фактором і умовою вдосконалення навчально-виховного процесу, спрямованого на якісне навчання, сприяння діяльності студентських гуртків, наукового товариства, об’єднань, клубів за інтересами, працевлаштування випускників, виховання духовності та культури студентів, формування у студентської молоді національно-громадянської позиції, соціальної активності, оволодіння навичками організатора, керівника, становлення особистості нового типу.