Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше відзначався 01 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.
Із того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно. Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом — звернути увагу суспільства на цю проблему.
За даними ООН, поширення епідемії СНІДу у світі в цілому сповільнилися. За останні 5 років кількість виявлених випадків зараження ВІЛ/СНІД скоротилась на 20%. Натомість в Україні серед країн Східної Європи і Центральної Азії ступінь поширеності ВІЛ/СНІД найвищий, серед дорослого населення він становить 1,1%.
З метою визначення та підвищення рівня обізнаності студентської молоді з причинами поширення, профілактики та лікування цієї хвороби та толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих соціальним комітетом Студентської ради Білоцерківського гуманітарно-педагогічного фахового коледжу було проведено онлайн-опитування «Що я знаю про ВІЛ/СНІД?», створено та поширено тематичну пам’ятку «10 фактів, які молодь має знати про ВІЛ/СНІД».
А 1 грудня оголошено акцію #я_знаю_про_ВІЛ_СНІД. Тож одягнімо червону стрічку - символ солідарності із ВІЛ-позитивними та хворими на СНІД!