«Живуть, Кобзарю любий, поміж нас і голос твій, і пензель твій, і слово» - назва книжково-ілюстративної виставки, що розгорнута в читальній залі і приурочена до 205-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Виставку створила та виконала презентацію до неї бібліотекар Тетяна Шелест.
Є в історії кожного народу імена, які становлять його славу, велич та національну гордість. Саме таким і є для України ім’я безсмертного Кобзаря — Тараса Шевченка.
За життя він здійснив три подорожі Україною та написав 300 поетичних творів, 1200 малюнків, офортів та картин. Художня спадщина Т.Г. Шевченка складається з творів різноманітних за технікою виконання та жанрами. Чимале місце серед них належить портретам і автопортретам. Останні Тарас Шевченко створював протягом усього життя. Один з них — широко відомий автопортрет 1840 року представлений на цій виставці.
Шевченко–художник бездоганно володів різними техніками малярства — олійним живописом, аквареллю, сепією, вугіллям й олівцем, різцевою гравюрою та офортом. Митцем створено у різних техніках близько 150 портретів і жіночих серед них — більша частина.
Книжкова виставка “Твій друг – безпечний рух”
Кожен із нас хоча б раз у житті спостерігав порушення правил дорожнього руху, або і сам хоч раз таке вчиняв. Здавалося б, що страшного трапиться, якщо водій проскочить перехрестя на жовтий сигнал світлофора чи пішохід перебіжить дорогу на червоний? Прикро визнавати, але за рівнем смертності від ДТП Україна посідає п’яте місце в Європі.
Шалений розвиток транспортної мережі нашої країни вимагає від учасників дорожнього руху чіткого виконання і суворого дотримання правил поведінки на дорозі. Юні пішоходи – найбільш незахищені учасники дорожнього руху. Безпека на вулиці залежить і від того, як діти себе поводять, наскільки уважні і здатні орієнтуватися в складних умовах.
Дорослі пішоходи повинні бути прикладом дотримання правил дорожнього руху і правильного поводження на вулиці, а взаємна повага на дорозі – правилом, а не виключенням.
Дидактичні ігри, завдання, ситуації, навчальні посібники, правила дорожнього руху, які зібрані на тематичній
книжковій виставці, що функціонує у коледжі у рамках Тижня безпеки життєдіяльності, допоможуть закріпити практичні навички безпечної поведінки на вулицях нашого міста, навчать бездоганно їх виконувати та розвинуть вміння точно оцінювати ситуацію і вільно орієнтуватися в ній.
Правил дотримуйтесь, правильних, строгих.
Ми за безпечний рух на дорогах!
Книжкова виставка “Освітні технології у розвитку особистості дошкільника”
З 22 лютого 2024 року в читальній залі бібліотеки Білоцерківського гуманітарно-педагогічного фахового коледжу діє книжкова виставка “Освітні технології у розвитку особистості дошкільника”.
Вихованню та розвитку дітей дошкільного віку відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти та програм розвитку “Впевнений старт” та “Стежина” допоможе представлена на книжковій виставці література. Забезпечити наступність у реалізації завдань духовного, патріотичного, трудового виховання; створити організаційно-педагогічні та навчально-методичні умови для якісної дошкільної освіти шляхом урізноманітнення форм її здобуття - мета запропонованих навчально-методичних посібників та підручників. Запропоновані завдання, вправи, інтегровані заняття поглиблять знання дітей про навколишній світ, розвивають логічне мислення, дрібну моторику, пам’ять, увагу в різних ігрових ситуаціях. Різнопланова, колоритна книжкова експозиція сприяє реалізації завдань духовного, патріотичного, трудового виховання, формуванню національного типу особистості для здобувачів освіти спеціальності “Дошкільна освіта”.
Книжкова виставка українознавчої тематики “Цвіт народної мудрості”
З 15 лютого в читальній залі бібліотеки створена книжкова виставка українознавчої тематики “Цвіт народної мудрості”.
Національне виховання є однією із важливих складових виховання особистості. Українське суспільство сьогодні потребує виховання патріотизму, духовно-моральних цінностей у його громадян; формування в молоді активної, соціально значущої позиції, пов’язаної із захистом інтересів своєї родини, рідного краю, реалізацією особистого потенціалу на благо української держави.
Об’єктивне та глибоке вивчення історії рідного краю, пракоренів українського народу та родовідних традицій може прояснити чимало загадкових сторінок нашої минувшини. На виставці зібрана література, яка допоможе дізнатися більше про історію, культуру, традиції українців. Почесне місце на виставці займають книги про народні звичаї та обряди, пов’язані зі святами, дохристиянським природним астрономічним календарем, за яким жили наші предки. Тут є ілюстровані альбоми з історії національного вбрання різних областей України, ремесел, декоративно-вжиткового мистецтва. Також широко представлені грунтовні етнологічні дослідження, зібрання документів про українські традиції виховання дітей...
Забуваючи неістотне, народ прагне зберегти й примножити найуспішніший досвід життя на своїй землі. Тож ми повинні його вивчати.
Голод 1932-1933 років: мовою документів
Чи є вина злочинніша, ніж ця? Вже не злічить могил тих безіменних,
І вічно буде стукати в серця
Стражденний прах безвинно убієнних.
С. Жук
Велику трагедію українського народу Голодомору-геноциду визналипарламенти 45 країн. Українська делегація в ООН ініціювала підписання державами-членами Декларації з нагоди 90-х роковин Голодомору, як злочину проти України та проти людяності. Голодомор - власна назва геноциду українців; форма масового свідомого вбивства українців окупаційною владою 1932-1933 років. Геноцид - цілеспрямовані дії з метою знищення повністю абочастково окремих груп населення чи цілих народів за національними,етнічними, расовими, корисливими або релігійними мотивами.
Сьогодні ще живі безпосередні учасники лихоліття, які були по різні сторони “барикад” і мають різні погляди на події 1932-1933 років. Мета книжкової виставки “Згадайте нас...” - донести правдиву інформацію, на основі якої читачі зможуть дати власну оцінку подіям, що відбувалися 90 років тому.
Книжкова виставка "Мелодії осені"
9 жовтня в читальній залі бібліотеки розгорнула свої ілюстровані сторінки книжкова виставка “Мелодії осені”. Осінь – найяскравіша і найпрекрасніша пора року. Вона тепла і холодна, вона різноманітна і чарівна, яскрава і туманна, по-своєму магічна і таємнича. Своєю багатоликістю відтінків і чарівною красою, чарами перевтілення природи, осіння пора надихала багатьох майстрів...
У осені – багато граней та багато фарб. Картини дуже живі і соковиті, в той же час м'які і теплі, наповнені позитивною енергетикою, що не хочеться відривати погляду.
Пропонуємо вам насолодитися творчістю талановитих художників України: К. Білокур, П Столяренка, С. Дуплія, В. Орловського, М. Пимоненка, М. Приймаченко, М. Дерегуса та ін. Зупиніться на мить – ось вона чарівна і безтурботна природа. У той же час – така елегантна і таємнича. А в нетрях природних фарб хочеться побродити і навіть заблукати.
Красива осінь вишиває клени
Червоним, жовтим, срібним, золотим.
А листя просить: – Виший нас зеленим!
Ми ще побудем, ще не облетим.
Ліна Костенко
Книжкова виставка до 105-ї річниці від дня народження В.О. Сухомлинського
Бібліотека коледжу запрошує майбутніх педагогів до читальної зали на перегляд книжкової виставки «Просвітитель, добротворець, гуманіст», яку присвячено видатному педагогу, письменнику, суспільному діячу В.О. Сухомлинському.
Сухомлинський створив оригінальну педагогічну систему, що ґрунтується на принципах гуманізму, на визнанні особистості дитини найвищою цінністю, на яку повинні бути орієнтовані процеси виховання і освіти. Він – автор близько 30 книг і понад 500 статей, присвячених вихованню та навчанню молоді. У своїй книзі «100 порад вчителю» Сухомлинський писав про те, що дитина пізнає світ не тільки навколо себе, але ще і пізнає самого себе. При чому це знання приходить не тільки розумом, а й серцем. По-справжньому любить свій предмет лише той педагог, який на уроці викладає соту частку того, що знає.
Цю та багато інших робіт автора можна знайти в бібліотечному арсеналі, який постійно поповнюється новими виданнями. Серед них збірка казок, оповідань, притч «Квітка сонця» видавництва «Школа». У книзі зібрано найцікавіші твори письменника для дітей. Поетичні, щирі, дотепні, з глибоким підтекстом, вони пройняті любов’ю до дитини, до рідного краю, ненав’язливо вчать доброзичливості, відповідальності за свої вчинки.
Презентація книги «Слов’янський світ»
Міфи, легенди, вірування, замовляння, заклинання… Як на крилах вони перелітають із століття в століття, від покоління до покоління. Ці нетлінні духовні скарби наших далеких предків з їхньою чарівною образністю та символікою виповідають нам про життя прадавніх людей, їхній світогляд, засвідчують еволюцію моралі та психології. Не пізнати їх – просто обікрасти себе.
26 та 27 вересня 2023 року в читальній залі відбулася з метою популяризації книги “Слов’янський світ” відбувся захід, присвячений Всеукраїнському дню бібліотек. Студенти 11 ПО(і) групи (куратор І. В. Семигайло) та 12 ПО(а) групи (куратор О. А. Жало) ознайомилися з чарівним світом праслов'янського міфовсесвіту, з багатством народних обрядів. Презентація книги “Слов’янський світ” та книжкова виставка “Слов’янський світ: від прадіда до правнука” сприяли кращому розкриттю теми вищезгаданого заходу. Бібліотекарі спонукали молодь до вивчення історії України, розвивали національну свідомість особистості з глибоким відчуттям своїх коренів, пробуджували кращі ментальні риси, повагу до символів, традицій та звичаїв українців.
День захисту дітей
1 червня у світі відзначають Міжнародний день захисту дітей. Дуже важко говорити про захист дітей в країні з повномасштабними бойовими діями. В таких умовах діти піддаються постійній небезпеці. За час розв’язаної росією війни в Україні були змушені залишити свої домівки 4,3 млн дітей. Це більш ніж половина дитячого населення країни.
З початку війни з росією в Україні загинуло 158 дітей, ще 258 отримали поранення. Багатьом дітям довелося покинути рідний дім. За даними ЮНІСЕФ, тільки зареєстрованих офіційно дітей, які залишили свої будинки - близько 155 000. Скільки дітей вивезено до росії - невідомо.
В таких умовах книга може стати відрадою для дитини, відволікти від сумних думок... Тож до послуг майбутніх педагогів у читальній залі бібліотеки розгорнуто книжкову виставку “Мандруємо світом дитячої книги”. Адже книги - найкращі друзі. До них можна звертатися в усі важкі хвилини життя. Книги мають особливу чарівність