Open menu

01    27 січня в Україні і світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Цей день проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав, в пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни.Україна на державному рівні приєдналася до відзначення цієї міжнародної дати у 2012 році, хоч і була однією з шести країн-ініціаторів прийняття оонівського документа.

    Дата 27 січня обрана не випадково: саме цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма. 
   Офіційно визнано, що до 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту, з них від 2,2 до 2,5 мільйони на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні. Як відомо, одразу після окупації України нацисти розгорнули широку мережу гетто (найбільшим було Львівське), а згодом почали масово розстрілювати єврейське населення. Одними з найбільших і найвідоміших були розстріли у Бабиному Яру в Києві, але знищення євреїв України було систематичними і повсюдними. 
    Саме тому 27 січня у Білоцерківському гуманітарно-педагогічному фаховому коледжі о 12:00 було оголошено хвилину мовчання з нагоди Дня пам’яті жертв Голокосту, а о 15:05 Студентською радою було проведено онлайн-засідання кіноклубу, під час якого було переглянуто та обговорено документальний фільм "Крик чорнозему", що розповідає про мирне життя єврейського та українського населення в селі Ківшоватому Таращанського району перед початком війни та брутальні злочини нацистських загонів - розстріли єврейських мешканців села.