01  26 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду. За числом потерпілих від аварії Україна займає перше місце серед колишніх республік Радянського Союзу. На долю Білорусі припало близько 60% шкідливих викидів. Від радіаційного забруднення сильно постраждала також і Росія. Потужний циклон проніс радіоактивні речовини територіями Литви, Латвії, Польщі, Швеції, Норвегії, Австрії, Фінляндії, Великої Британії, а пізніше – Німеччини, Нідерландів, Бельгії.
    До 35-х роковин катастрофи на Чорнобильській АЕС у Білоцерківському гуманітарно-педагогічному фаховому коледжі кураторами академічних груп було проведено тематичні години спілкування. Викладачам закладу запропоновано долучитися до загальноукраїнської акції, покликаної привернути увагу широкого загалу до пам’ятної дати і вшанувати пам’ять жертв катастрофи та ліквідаторів, які ціною свого життя врятували Україну і світ від глобального лиха.
   Команда Українського інституту національної пам’яті спільно з Українським радіо виготовила аудіоролик, тривалістю 1 хв, що містить аудіохроніку розмови диспетчерів у перші хвилини після аварії на ЧАЕС та інформацію про її причини і наслідки. Ідея акції також полягає в тому, щоб ролик зазвучав одномоментно 26 квітня о 12:00. Акція апелюватиме до традиції загальнонаціональної хвилини мовчання, об’єднає справді значну частину суспільства у вшануванні жертв. Завантажити ролик можна за посиланням: https://cutt.ly/NvhJdVJ.