Open menu

01    Торгівля людьми залишається гострою та реальною проблемою сьогодення. Сучасні форми експлуатації людини та нові виклики, з якими зіштовхнулася світова спільнота, створюють загрозу потрапляння у ситуацію торгівлі людьми для практично всіх соціальних груп населення. Військові дії, економічна нестабільність, підвищення мобільності населення, у тому числі з метою трудової міграції, зростання рівня безробіття, збільшення доступу населення до інформаційних мереж сприяють поширенню цього злочину.
    Термін «торгівля людьми» передбачає різні види та форми експлуатації людини, які наводяться як міжнародними нормативно-правовими документами, так і законодавством України. Відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми» торгівля людьми - здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.
    Саме тому 13 травня 2021 року практичним психологом коледжу Алісою Веред та соціальним педагогом Діаною Бараєвою  було проведено профілактичне заняття з елементами тренінгу для студентів коледжу в онлайн- та офлайн-режимі «Протидія торгівлі людьми в сучасному світі».
    Під час тренінгу студенти ознайомилися з поняттям та історією поняття «торгівля людьми»; визначили, хто зазвичай стає жертвою торгівлі людьми, причини та етапи торгівлі людьми; розглянули фактори, що впливають на поширення цього явища; склали метафоричні портрети жертви та злочинця; обговорили, які профілактичні заходи можна втілювати в життя, щоб позбутися цього явища.