21 лютого 2023 року для студентів 1-2 курсів спеціальностей 012 Дошкільна освіта і 013 Початкова освіта першого (бакалаврського) рівня вищої освіти КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж» відбулося гостьове інтегроване онлайн-заняття «Експериментування з дітьми раннього віку» в контексті наукової теми кафедри педагогіки і психології дошкільної та початкової освіти «Підготовка майбутніх фахівців дошкільної освіти до пcихолого-педагогічного супроводу розвитку дітей». Зміст заняття поєднав такі дисципліни, як «Дитяче експериментування» (основа заняття), «Вікова психологія», «Психологія дитячої творчості».
Онлайн-лекцію провела Волинець Юлія Олександрівна, старша викладачка кафедри дошкільної освіти Факультету педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидатка педагогічних наук, яка викладає навчальну дисципліну «Конструювання та експериментування в ЗДО», «Дитяче експериментування та винахідництво».
Модераторами інтегрованого заняття виступили:
- Панченко Тетяна Леонідівна, завідувачка кафедри педагогіки і психології дошкільної та початкової освіти Комунального закладу Київської обласної ради «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж», кандидатка психологічних наук;
- Стаднік Надія Вікторівна, старша викладачка кафедри педагогіки і психології дошкільної та початкової освіти Комунального закладу Київської обласної ради «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж», кандидатка педагогічних наук.
Онлайн-лекція мала практичне спрямування, де були розкриті такі питання: роль дитячого експериментування дітей раннього віку в умовах ЗДО; роль родини в розвитку дослідницько-експериментальної діяльності дітей раннього віку; методичний інструментарій зацікавлення, розвитку, удосконалення сенсорно-пізнавальних навичок дітей раннього віку засобом дитячого експериментування.
Студенти-бакалаври отримали змістовну інформацію щодо методики організації і проведення експериментування з дітьми раннього та дошкільного віку, мали можливість практично вправлятися у проведенні міні-експериментів з такими матеріалами, як папір, картон, вода, природний матеріал (камінчики, шишки, жолуді, каштани, насіння) тощо.
Заняття було проведене в доброзичливій атмосфері активної взаємодії викладачів і студентів. Здобувачі освіти вправно та зацікавлено виконували практичні завдання, висловлювали власні думки та ідеї, обговорювали проблемні питання, створювали власні композиції (індивідуальні та групові).
Дякуємо Волинець Юлії Олександрівні за плідну співпрацю та проведення цікавого та корисного заняття.