Якщо ти кажеш, що нема різниці,
якою мовою потрібно говорити.
Попий води з калюжі, не з криниці.
Яка різниця звідки воду пити?
Ще з давніх-давен український народ пишався рідною мовою. Олесь Гончар писав про те, що кожен із нас має гордитися своєю чудовою мовою, адже вона того варта. Популярність української мови наразі стрімко зростає. Ми, українці, маємо популяризувати вивчення рідної мови та бути прикладом для наслідування! Знати певний мовознавчий матеріал замало, необхідно намагатися застосовувати його в повсякденному житті. Людина постійно перебуває в процесі вивчення мови. Віримо, що незабаром український народ розмовлятиме рідною мовою красиво та правильно. Найкраще, що можемо зробити для розвитку мови, – це почати нею вільно говорити. Гарне мовлення, правильна вимова, грамотна побудова речень складають приємне враження. Магатма Ґанді, індійський державний і політичний діяч, писав, що краще повільно і з помилками розмовляти власною мовою, ніж досконало мовою іншого народу.
14 березня 2023 року викладачем української мови і літератури КЗ КОР "Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж" Мариною Никоненко в рамках освітнього хабу Київщини проведено заняття "Лексичні тонкощі". Слухачі мали можливість розширити словниковий запас, отримати знання про мовні норми, необхідні для ефективного та якісного спілкування в повсякденному житті. Курс складався з теоретичної та практичної частини (рубрики: "Неправильно – правильно", "Граматична", "Пошукова", "Тестувальна"). Кожне завдання включало лексичну тему, граматичний матеріал, комунікативну ситуацію.
Не соромтеся спілкуватися українською, учіться, тренуйтеся, насолоджуйтеся красою та досконалістю своєї мови. Тільки щоденна праця дасть гарні результати. Зараз, під час війни, дуже важливо триматися разом, вивчати мову та наповнювати український контент. Адже мова – це наша зброя в боротьбі з російським агресором. Бажаємо Вам успіхів!