У межах декади науки, яку проводить кафедра коледжу, 24 травня 2023 року в режимі онлайн відбулася панельна дискусія до Дня словʼянської писемності «Національна мовна політика в Україні»: спільний захід кафедри педагогіки і психології дошкільної та початкової освіти КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж» з кафедрою славістичної філології, педагогіки та методики викладання Білоцерківського національного аграрного університету.
В Україні 24 травня за традицією відзначається День слов'янської писемності та культури. Свято відоме також в інших східноєвропейських країнах. Чому саме цей день? У цей день церква згадує рівноапостольних Кирила і Мефодія, творців кириличного алфавіту і давньослов'янської мови, яка є спільним предком слов'янських мов.
Зазначена подія стала предметом панельної дискусії, у контексті якої відбулося змістовне обговорення з історико-культурним екскурсом питань мовної політики у нашій державі. Захід організовано спільно з викладачами мовно-літературних кафедр Білоцерківського національного аграрного університету та викладачами кафедри педагогіки і психології дошкільної та початкової освіти КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж».
Лектор заходу – Волинець Ірина Миколаївна, доцентка, кандидатка педагогічних наук, старша викладачка кафедри педагогіки і психології дошкільної та початкової освіти КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж».
Питання мовної політики в Україні обговорювали викладачі кафедри славістичної філології, педагогіки та методики викладання Білоцерківського НАУ (завідувачка кафедри Погоріла С.Г., кандидатка педагогічних наук), романо-германської філології та перекладу Білоцерківського НАУ (завідувачка кафедри Ігнатенко В.Д.), а також кафедри педагогіки і психології дошкільної та початкової освіти Білоцерківського гуманітарно-педагогічного фахового коледжу (завідувачка кафедри Панченко Т.Л., кандидатка психологічних наук).
Активну участь у заході взяли здобувачі вищої освіти обох навчальних закладів.
Сподіваємось на закріплення традиції проведення гостьових лекцій і спільних заходів!