Українська вишиванка - не просто святковий одяг. Споконвіку сорочка, вишита дружиною або мамою, вважалася потужним оберегом від нещасть: кожен стібок зберігав у собі любов і тепло душі. У кожному регіоні України є свої традиції вишивання і символізм орнаментів, але незмінно лише одне: вишиванка - це частина генетичного коду українця.
Зараз День вишиванки має особливий сенс - українці змушені відстоювати свою національну автентичність і боротися за неї, віддаючи свої життя.
Свято щорічно відзначають у третій четвер травня в Україні. У 2023 році День вишиванки святкують 18 травня.
В умовах воєнного часу у День вишиванки не проводяться марші та дефіле вишиванок, ярмарки, концерти чи інші масові заходи. Але долучитися до свята зміг будь-хто – для цього потрібно просто одягнути вишиванку або будь-який інший одяг із українською вишивкою. Тож і у Білоцерківському гуманітарно-педагогічному фаховому коледжі було проведено тематичний челендж, до якого доєдналися усі учасники освітнього процесу: і викладачі, і студенти, і працівники коледжу.
Одягнена цього дня вишиванка стала символом незламності українського духу, заявою на весь світ про те, що українці - вільний народ.