29 листопада 2023 року працівниками музею історії освіти Київщини КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» проведено літературний лекторій з теми «І. С. Нечуй-Левицький – співець української душі», захід, приурочений до 185-річчя від дня народження письменника, в якому взяли участь студенти першого курсу 12 ПО(а) групи спеціальності «Початкова освіта (англійська мова)» та 14 ПО(ін) групи «Початкова освіта» (інформатика) КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж».
Мета заходу: розширити і збагатити знання студентів інформацією про життєвий та літературний шлях видатного українського письменника І.С. Нечуя-Левицького; закцентувати увагу присутніх на маловідомих сторінках біографії та творчості митця; прищеплювати любов до української літератури та спонукати до читацької активності.
У ці листопадові дні ми відзначаємо 185-ту річницю від дня народження великого українського письменника, фольклориста, перекладача, етнографа, літературного критика та педагога І. С. Нечуя-Левицького.
Іван Нечуй-Левицький увійшов в історію української літератури як видатний майстер художньої прози, автор низки високохудожніх соціально-побутових оповідань та повістей, в яких зобразив тяжке життя українського народу другої половини XIX століття, змалювавши драматичну долю селян і заробітчан; збагатив українську літературу новими темами й мотивами, яскравими художніми образами і засобами. Літературний доробок майстра слова налічує більше 50-ти художніх творів. Серед них такі шедеври як «Микола Джеря» (1878), «Кайдашева сім’я» (1879), «Бурлачка» (1880), «Старосвітські батюшки та матушки» (1884). Неоціненним є внесок письменника у скарбницю української літературної мови. Він був ревним захисником і популяризатором мовленнєвих традицій України, зокрема, рідного Надросся.
Живе українське слово, сповнене енергії та філософських думок, і сьогодні лунає завдяки таланту письменника з театральних підмостків, з екранів телевізорів; у радіопередачах, шкільних класах і студентських аудиторіях, захоплюючи яскравими сценами української минувшини.
На початку літературного заходу студенти відвідали музей історії освіти Київщини та ознайомилися з його експозицією, на якій представлено ранні твори І. С. Нечуя-Левицького: соціально-побутова повість «Дві московки» (1868 року видання) та повість «Причепа» (1869 року видання).
Літературно-художній світ письменника представила Ольга Пількевич, методист відділу музейної освіти та бібліотечної справи КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», яка ознайомила студентів з цікавими факти його життя та творчості.
Розповідь супроводжувалася демонстрацією відеофільму «Нечуївськими стежками» та презентаціями «І. С. Нечуй-Левицький – співець української душі» (О. Пількевич), «І. С. Нечуй-Левицький – борець за українську ідентичність» (В. Сизон), «Цитати письменників про творчість І. С. Нечуя-Левицького».
Під час заходу студенти взяли активну участь у вікторині «Як я знаю творчість І. С. Нечуя-Левицького?», а також оглянули тематичну книжкову виставку.
Така практика проведення зазначеного літературного заходу сприятиме кращому засвоєнню студентами творів письменника та допоможе їм у подальшій педагогічній діяльності.