Із приходом осені розпочався новий навчальний рік, який несе в собі безліч незвіданого та захоплюючого для кожного із учасників навчального процесу. Хтось цьогоріч вперше познайомиться із захоплюючим світом знань, для когось цей рік буде вирішальним у переході до наступного етапу життя.
Однак саме цей рік має особливість, яка торкається кожного, – стан країни, до якого призвели події, що сталися на сході нашої держави. Ці події торкнулися кожної сфери життя суспільства та кожного з його членів окремо. Нам, як педагогічним працівникам, у такій ситуації відведена особлива роль. Адже скільки людей стільки і думок, і лише педагогу під силу навчити молоде покоління обґрунтовувати свою позицію, опираючись на власну моральність, при цьому вміти донести власну думку та вислухати чужу. Тим паче, що під час будь-якого конфлікту між країнами завжди ведеться інформаційна війна, за допомогою якої, обидві сторони такого конфлікту, намагаються набути конкурентоздатної переваги над супротивником, використовуючи при цьому інформацію у своїх інтересах. Тому психологічною службою нашого навчального закладу було сформовано поради всім учасникам навчального процесу, які, можливо, стануть в пригоді в ситуації вибору:
• Будь-яка війна закінчиться.
• Кожен народ налічує людей із різними життєвими позиціями та думками. Тому не всі приймають участь у війні — не варто ображати всіх підряд.
• Політики домовляться, а ти залишишся із тим негативом, який направляв на «своїх ідеологічних опонентів».
• Під час війни неправду говорять ВСІ. Тому не потрібно розповсюджувати інформацію, у якій ти не впевнений на всі 100% (або не можеш її перевірити). Якщо маєш бажання поділитися інформацією, то пиши тільки факти, тобто те, що бачив власними очима, все інше – це участь в дезінформуванні.
• Хочеш висловити власне ставлення до політики – будь ласка, висловлюй, але ображати когось при цьому не обов’язково.
• У випадку неприйняття думки іншої людини стосовно певної ситуації, ти можеш висловити власну точку зору відносно цієї думки, але не відносно цієї людини, адже як особистість ти її не знаєш.
• Ненависть до незнайомих тобі людей – це патологія.
• Взаємостосунки між людьми завжди є складними за своїм характером, навіть у таких соціальних групах, як сім’я та трудовий колектив. А якщо говорити про міжнародні відносини, то в цьому випадку все на- багато складніше, а все зрозуміло тільки недалеким людям, тому із висновками не слід поспішати – це буде говорити про твою недалекість і необізнаність у цьому питанні.
• Завжди потрібно залишатися ЛЮДИНОЮ і пам’ятати пункт № 1.
- Усім мирного неба над головою!